mgr fizjoterapii Piotr Hronowski
Fizjoterapeuta
Doświadczenie
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Kursy i szkolenia:
- Masaż Tkanek Głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z anatomią palpacyjną. Umiejętności: Ocena, badanie i terapia według modelu Masażu Tkanek Głębokich w ujęciu Integracji Strukturalnej.
- Fascial Distortion Model (FDM), Moduł I-III.
- Fascial Distortion Model (FDM) dystorsje powięziowe – model odkształceń układu powięziowego. Model zakłada, że w wyniku traumatyzacji tkanki dochodzi do odkształcenia układu powięziowego i wiążących się z tym dolegliwości fizycznych i ograniczeń funkcjonalnych. Umiejętności: Ocena, badanie oraz terapia według koncepcji FDM.
- Pinoterapia, bazuje na koncepcji pracy z patologiami narządu ruchu, stworzonej przez lek. med. Radosława Składowskiego. Łączy techniki pracy narzędziowej z szeregiem technik manualnych.
- Kompleksowa Integracja Strukturalna (KIS), Moduł I-IV – to model całościowego podejścia do ciała pacjenta, wywodząca się z tradycji osteopatycznej. Umiejętności: Diagnozowanie oraz dobieranie technik terapeutycznych według modelu KIS.
- Rehabilitacja po zabiegach ortopedycznych. Umiejętności: Tworzenie indywidualnych protokołów rehabilitacyjnych po zabiegach ortopedycznych.
- Szyja i bark – badanie i terapia. Umiejętność wykonania badania i różnicowanie struktur kręgosłupa szyjnego i obręczy barkowej. Potrafi zidentyfikować niebezpieczne objawy i skierować pacjenta do odpowiedniego
specjalisty w razie potrzeby, zna biomechanikę kręgosłupa szyjnego, stawu ramiennego, łopatki. Potrafi wykryć zaburzenie. Rozumie istotę najczęstszych patologii. Potrafi zaplanować fizjoterapię. Zna różne techniki leczenia zaburzeń stawowych , mięśniowych i nerwowych. Zna zasady treningu medycznego. Umie zaplanować program ćwiczeń domowych. - Terapia trzewna i stawowa – diagnostyka różnicowa i leczenie. Umiejętność rozpoznawania czerwonych flag z zakresu problematyki trzewnej i zapoznanie się z klinicznymi aspektami dysfunkcji trzewnych, które maja wpływ na powstanie lub podtrzymanie dysfunkcji somatycznych w obrębie stawów
obwodowych i kręgosłupa.Diagnostyka funkcjonalna systemu trzewnego i
mięśniowo-szkieletowego. Zrozumienie połączeń trzewnych z narządem ruchu i
czaszką. Celowane techniki manualne w stanach ostrych kręgosłupa szyjnego,
piersiowego, lędźwiowego oraz barku i miednicy .Planowanie terapii w oparciu o
techniki trzewne i mięśniowo-szkieletowe - Globalna terapia stopy – kompleksowe podejście do pacjenta z różnego rodzaju
problemami stóp. Umiejętność postępowania w przypadku koślawego palucha, ostrogi piętowej, metatarsalgii Mortona czy rehabilitacji pourazowej, a także wielu innych popularnych dolegliwości związanych z dysfunkcjami stóp i wadami postawy u dzieci i dorosłych. - Zoga movement introduction. Umiejętności czytania ciała oraz odnajdywania
ograniczeń w ślizgu tkankowym; używania i kierowania ruchem w celu uzyskania efektywnego i zbalansowanego funkcjonowania w grawitacji; umiejętność osiągnięcia równowagi i zminimalizowanie ilości zużywanej energii w spoczynku i w ruchu. - Neurodynamika w praktyce fizjoterapeutycznej. Nabyta wiedza i umiejętności w zakresie diagnostyki i terapii obwodowego układu nerwowego w zakresie zaburzonej neuromechaniki nerwów w dolegliwościach w obszarze miednicy i kończyn dolnych, kończyn górnych. Nabyta wiedza i umiejętności w zakresie diagnostyki i terapii obwodowego układu nerwowego w zakresie zaburzonej neuromechaniki nerwów w dolegliwościach w obszarze szyi/obręczy barkowej i kończyn górnych. Nabyta wiedza i umiejętności w zakresie rozpoznawania potrzeby zastosowania neuromobilizacji i stosowania jej w fizjoterapii narządu ruchu.Nabyta wiedza i umiejętności w zakresie przeprowadzania testów neurodynamicznych nabyta wiedza i umiejętności w zakresie stosowania różnych sposobów neuromobilizacji w wybranej jednostce chorobowej. Planowania programu i zaleceń profilaktycznych w stosowaniu neuromobilizacji.